Home Praca W jakich branżach najlepiej zacząć pracę?

W jakich branżach najlepiej zacząć pracę?

autor: admin

W zależności od naszej sytuacji życiowej szukanie pracy może budzić różne emocje. Dla jednych będzie to nowe, ekscytujące wyzwanie, dla innych przykra konieczność. Jednak niezależnie od tego, jakie jest nasze nastawienie w stosunku do zmiany miejsca zatrudnienia, powinniśmy być wyposażeni w wiedzę na temat tego, w jakich branżach szukać, by znaleźć satysfakcjonującą, ciekawą i dobrze płatną pracę. Współczesny rynek pracy bardzo szybko się zmienia, jedne miejsca pracy znikają, inne powstają. Gdzie najlepiej szukać, by znaleźć pracę z perspektywami?

Ciekawy świat IT

W większości poradników dotyczących przebranżowienia pojawia się porada, żeby pomyśleć o rozpoczęciu kariery w IT. Dynamicznie postępująca cyfryzacja wielu sfer naszego życia przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na specjalistów z tej dziedziny. Zostanie programistą to niemal stuprocentowa gwarancja nie tylko posiadania ciekawej pracy, ale też satysfakcjonujących zarobków. Osoby pracujące w IT zazwyczaj cieszą się wysokimi wynagrodzeniami. Dzieje się tak między innymi dlatego, że na rynku pracy wciąż jest na nich duże zapotrzebowanie.

Energia odnawialna i ochrona środowiska

Postępujące zmiany klimatu sprawiają, że zwiększa się także popyt na specjalistów z zakresu ochrony środowiska. Szczególnie potrzebni są eksperci z zakresu wprowadzania rozwiązań z zakresu energii odnawialnej, czyli słynnego OZE. Ochrona środowiska to obszar, w którym w najbliższych latach bez wątpienia będzie dużo pracy. Rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów interdyscyplinarnych, o czym świadczy chociażby powołanie Międzywydziałowych studiów ochrony środowiska na UW, najlepszej polskiej uczelni. Rynek pracy potrzebuje ludzi, którzy będą w stanie stawiać czoła wyzwaniom związanym z ociepleniem klimatu. Dlatego warto pomyśleć o podjęciu działań mających na celu rozwój właśnie w tym kierunku. Z pewnością będzie to dobra inwestycja w przyszłość.

Powiązane