Home Finanse Aplikacje bankowe – czy warto z nich korzystać?

Aplikacje bankowe – czy warto z nich korzystać?

autor: admin

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas korzysta z konta bankowego. Znacznie ułatwia to wszelką procedurę opłacania rachunków czy też płatności kartą za różnego rodzaju nasze zachcianki. Nie będziemy dziś debatować nad pieniądzem cyfrowym, bo w rzeczywistości deklaracja bankowa jest czymś takim, ale jednak skupimy się na innym aspekcie bankowości, a konkretnie aplikacjami bankowymi. Jakie mają zalety? Czy warto z nich korzystać? Rozwiązaliśmy tę kwestię, a jej efekty przeczytacie w naszym artykule.

Aplikacja bankowa pozwala na skontrolowanie konta na każdym kroku

Aplikacja bankowa ma przede wszystkim bardzo prosty plus w postaci łatwiejszej kontroli nad kontem. Czasem nie jesteśmy w stanie więcej dowiedzieć się o swoim koncie, z różnych powodów. Najczęściej jest to nasza ignorancja i brak świadomości tego, co nam daje posiadanie konta w banku, bo są to też różne promocje czy też okazje, z których warto korzystać. 

Kontrola naszego konta jest bardzo ważna, a aplikacja jak najbardziej to umożliwia. Warto ją pobierać, ale też trzeba poświęcić parę minut na to, żeby dokładnie się z nią zapoznać i sprawdzić każdą z opcji. Owszem, można to zrobić również z poziomu odwiedzenia strony internetowej w banku, ale aplikacja mobilna działa znacznie sprawniej, a czasem przeklikanie kilku stron jest po prostu męczące.

Wykonanie przelewów z aplikacją jest łatwiejsze

Ogromną zaletą konta bankowego jest to, że możemy zrobić przelew wtedy, kiedy nam się to podoba. Nie musimy chodzić na pocztę czy też prosić bliskich, żeby zrobili to za nas. Tak więc oszczędzamy masę czasu, a w dodatku nie musimy poświęcać naszych mocy w znacznym stopniu. Zrobienie przelewu za pomocą strony internetowej jest proste, ale nie można zapomnieć, że aplikacja bankowa to zdecydowanie najłatwiejsza opcja. Można tutaj ustawić cykliczne przelewy, a nawet jest opcja wyszukiwania przelewów, więc nie będzie trzeba po raz kolejny wpisywać wszelkich danych, aby go dokonać.

W kontekście przelewu za pomocą aplikacji mobilnych ważne jest to, że w prosty sposób bo zweryfikujemy. Nie będzie trzeba wysyłać kodów SMS, tylko wpiszemy swój PIN i przelew zostanie wykonany. To zdecydowane ułatwienie dla tych, którzy cenią sobie nawet kilka dodatkowych minut. Obecnie smartfony posiadamy wszyscy, więc to jest łatwiejsze niż włączenie komputera i robienie wszystkiego od A do Z.

Czy aplikacja mobilna to same zalety? Co z bezpieczeństwem?

Największym zagrożeniem aplikacji mobilnej jest to, że ktoś nam się włamie na telefon i skradnie wszelkie dane. To dość spore zagrożenie, więc należy dbać o to, co odwiedzamy, pobieramy i jak poruszamy się w przestrzeni wirtualnej. Warto jednak powiedzieć, że ilość zalet w porównaniu z zagrożeniami zdecydowanie skłania nas ku tej pierwszej opcji.

Należy zaznaczyć, że utrata telefonu nie oznacza też złamania naszych zabezpieczeń. Warto przygotować taki kod PIN, który nie będzie łatwy do rozszyfrowania. Ten ciąg znaków ma być tak solidny, że trzeba się mocno nagłówkować, by go złamać.