Home Technologia Niesamowite możliwości bezlusterkowców Sony

Niesamowite możliwości bezlusterkowców Sony

autor: admin

Sony w ostatnich latach wyznacza trendy w świecie bezlusterkowców, a każda kolejna premiera nowego modelu to ustawianie poprzeczki jeszcze wyżej. Z najnowszymi bezlutserkowcami z serii „r” fotografowanie jest świetną zabawą i pozwala fotografowi skupić się na warstwie twórczej czy kompozycji. Wystarczy dobra znajomość podstawowych parametrów i własnego aparatu, a także kreatywność i wyczucie chwili, aby tworzyć unikatowe fotografie. Jakie nowinki technologiczne oferują wspomniane bezlusterkowce?

Sensory o dużej liczbie megapikseli

Sensory od początku wyróżniały serię profesjonalnych, pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony. Rekord został pobity w przypadku modelu Sony A7R4, którego matryca ma 61 milionów megapikseli, co sprawia, że z ujęcia amerykańskiego można wykadrować portret, który wciąż będzie ostry jak brzytwa. To znakomite narzędzie pracy dla fotoreporterów czy fotografów reklamowych. Tym pierwszym zależy na łapaniu ujęć w błyskawicznym tempie i możliwości ich przekadrowania, a z kolei w fotografii reklamowej rozdzielczość przekłada się na niezwykłą jakość zdjęć czy możliwość tworzenia wielkich wydruków.

Eye-Auto Focus

Jak wiadomo, żelazną zasadą dobrych ujęć portretowych jest to, aby ostrość zawsze znajdowała się na oczach. Często jednak zdarza się tak, że brak czujności ze strony fotografa skutkuje doskonałym ujęciem, które trafia do kosza właśnie przez to, że oczy są rozmazane, a ostrość skupiła się na nosie. W tym wypadku nie ma mowy o takich pomyłkach Eye-Auto Focus w bezlusterkowcach Sony to system, który w przypadku portretów ludzi i zwierząt natychmiast łapie ostrość na oczy, dzięki czemu portrety pod tym względem zawsze są udane.

Niesamowita dynamika tonalna

Dynamika tonalna w przypadku najnowszych modeli sony bez luster wyprzedza wiele topowych modeli innych marek, które pojawiły się w ostatnich latach na rynku. Matryce zapewniają możliwość zarejestrowania obrazu z wszelkimi szczegółami, dlatego też bezlusterkowce te bardzo chętnie są używane nie tylko przez fotografów modowych i reklamowych, ale również przez hobbystów zajmujących się fotografowaniem krajobrazów czy dzikiej przyrody.

Wysoka jakość trybu filmowego

Firma Sony przyzwyczaiła klientów do tego, że tworzy aparaty dedykowane poszczególnym odbiorcom, dzięki czemu każdy ma możliwość znaleźć model odpowiadający jego potrzebom. Część aparatów Sony wyposażona jest w tak doskonały tryb filmowania, że można nazwać je profesjonalnymi kamerami. Mowa tutaj o modelach, w których znajduje 4K z dużą prędkością i całkowitym wsparciem autofokusa podczas filmowania. Dodatkowo ostrość można zaznaczać na ekranie dotykowym, tworząc kreatywne i nietuzinkowe ujęcia. 

Bezbłędny autofokus

Szybki i bezbłędny autofokus to przewaga, jaką bezlusterkowce Sony mają nad innymi modelami, dlatego też są one bardzo często wybierane do fotografii reportażowej czy ulicznej. System AF w tym wypadku jest w stanie pokryć całą strefę  kadru i działać błyskawicznie, mimo dużej rozdzielczości.

Powiązane